27 Ιουλίου 2022

Φιλική ισοπαλία με πολλούς αναπληρωματικούς (2019)

Σαν σήμερα στις 27/7/2019, στο προτελευταίο φιλικό της προετοιμασίας του, ο ΠΑΟΚ με πολλούς αναπληρωματικούς στη σύνθεσή του, έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την Αλ Τααβόν ...

Ο προπονητής του Δικεφάλου στο πρώτο φιλικό τεστ του Σαββάτου (ακολούθησε και δεύτερο κόντρα στην Φορτούνα Σιτάρντ!) αποφάσισε να χρησιμοποιήσει παίκτες που δεν είχαν πάρει πολλά λεπτά έως τότε στην προετοιμασία.

Αυτοί άρπαξαν την ευκαιρία και έδωσαν μία σκληρή μάχη κόντρα στους Σαουδάραβες. Στο πρώτο μέρος οι παίκτες της Αλ Τααβόν πατούσαν καλύτερα και είχαν κάποιες ευκαιρίες.

Το ημίχρονο έληξε με σκορ 0-1 υπέρ της Αλ Τααβόν με τέρμα που σημειώθηκε στο 33′ μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Φερέιρα ανέβασαν στροφές και πίεσαν για την ισοφάριση.

Αφού έχασαν μερικές καλές ευκαιρίες ήρθε ο Ίνγκασον στο 81′ με κεφαλιά μετά από ασίστ του Μιχαηλίδη να γράψει το τελικό 1-1.

Η σύνθεση του Δικεφάλου: Ζίβκοβιτς (46′ Μελίσσας), Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Μίσιτς (53′ Κάτσε), Ντόουγκλας, Στοχ (69′ Λάμπρου), Λημνιός, Γαϊτανίδης, Σφιντέρσκι .