Διαβάστε τι έχει καταγραφεί "ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ" για την αγαπημένη μας ομάδα (Ενημερώνεται Καθημερινά)

14 Σεπτεμβρίου 2019

Αγχωτικό διπλό επί του Ακράτητου (vid)

Σαν σήμερα στις 14/9/2003, ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Ακράτητο, σε παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της περιόδου 2003-2004...

Ο Δικέφαλος με τον Άγγελο Αναστασιάδη στον πάγκο του, μπροστά σε 2.500 θεατές (2.180 τα εισιτήρια), πήρε τη νίκη με 1-2, χάρη σε γκολ που σημείωσαν ο Φουτσίνι και ο Εγκωμίτης.

Ο ΠΑΟΚ ζήτησε πέναλτι στο 6', όταν ο Κρίστι ανέτρεψε τον Γασουμή, όμως ο διαιτητής Τεροβίτσας δεν καταλόγισε την παράβαση για λόγους που μόνο ο ίδιος γνώριζε!

Το σκορ άνοιξε στο 22', όταν ο Κούτσης με ωραία κάθετη έβγαλε τον Φουτσίνι προ του και ο Καμερουνέζος παίκτης μας με ωραίο τελείωμα έκανε το 0-1, μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς από τους 500 φίλους της ομάδας που βρέθηκαν στο Δημοτικό Στάδιο των Άνω Λιοσίων.

Στην επανάληψη η απόδοση του ΠΑΟΚ έπεσε αισθητά, οι γηπεδούχοι είχαν 1-2 καλές ευκαιρίες για να φτάσουν στην ισοφάριση, όμως στο 87' ο Εγκωμίτης με ασύλληπτο σουτ πέτυχε το 0-2.

Το μόνο που πέτυχαν οι παίκτες του Ακράτητου, ήταν να μειώσουν στο επόμενο λεπτό με τον Γκίτση που εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην περιοχή μας και διαμορφώθηκε έτσι το τελικό 1-2.

Ακράτητος: Γεωργίου, Μπλέτσας, Κρζίσνικ, Μιλόγεβιτς, Γκίτσης, Κουτσοκώστας, Λίνκαρ, Στεφανίδης (75' Σκούφαλης), Δαμίγος (57' Ραζανάουσκας), Ηλιόπουλος, Ζιάκας (64' Ιορδανίδης)

ΠΑΟΚ: Ατματσίδης, Κουτσόπουλος (63' Καραδήμος), Ουντέζε, Βόκολος, Εγκωμίτης, Φουτσίνι, Κούτσης (77' Χάγκαν), Μάρκος, Σπάσιτς (54' Χασιώτης), Σαλπιγγίδης, Γιασουμή

* O ΠΑΟΚ τη σεζόν 2003-2004 τερμάτισε στην 3η θέση με 60 βαθμούς και τέρματα 47-27. Στα 30 ματς που έδωσε για το πρωτάθλημα, σημείωσε 18 νίκες, 6 ισοπαλίες και 6 ήττες, έχοντας τον Άγγελο Αναστασιάδη στον πάγκο του.